Mateřská škola

MŠ se nachází v klidném prostředí v blízkosti lesa. Její kapacita je 51 dětí. Ta je již po dobu několika let plně vytížena. V roce 2003 byla provedena rekonstrukce budovy. Prostory a prostorové uspořádání MŠ dostatečně vyhovují skupinovým i individuálním činnostem. Pomůcky, materiál a hračky jsou průběžně doplňovány a obnovovány. V budově MŠ se nachází školní jídelna, ve které se připravují jídla pro MŠ, ZŠ i pro cizí strávníky. V prostorách bývalé prádelny byla zřízena keramická dílna, sloužící k využití volného času dětí z MŠ a ZŠ. Na školní zahradě je pískoviště a kamínkoviště s kačírkem.V roce 2016 byla zahrada vybavena třemi záhony a zahradním domkem.

Mateřská škola pracuje podle vlastního ŠVP, vypracovaný podle zásad stanovených RVP, který akceptuje vývojová specifika dětí a umožňuje rozvoj jednotlivce v rozsahu jeho možností.

• náměty pro vzdělávací práci čerpáme v přírodě v okolí MŠ

• připravujeme přírodovědné vycházky v každém ročním období do blízkého okolí

• zpracováváme s dětmi nasbíraný přírodní materiály

• věnujeme se dětem s odloženou školní docházkou

• pracujeme s dětmi na PC výchovné programy pro předškolní věk

• jazykově přípravujeme předškoláky "Slovíčka" (hry se slovy)
  • nabízíme dětem možnost pracovat v kroužcích – Kouzlení s hlínou, Veselé pískání

• seznamujeme děti s anglickým jazykem

• spolupracujeme se ZŠ na společných projektech ( akademie, projekt pro budoucí školáky -Těšíme se do školy )

• navštěvujeme Divadlo loutek v Ostravě, knihovnu ve Výškovicích, lesní školu v Bělském lese

• spolupracujeme s divadlem Smíšek, i jinými divadelními společnostmi, které pro nás připravují představení v MŠ

• pro rodiče a děti připravujeme mikulášská vystoupení a besídky - každoročně slavíme s rodiči a prarodiči Den matek, 3 x ročně organizujeme - Společné odpoledne pro děti a jejich rodiče ( výroba svícnů, zdobení perníčků, jarní dekorace)

• pořádáme brigády na školní zahradě a  vzdělávací akce s rodiči "Na slovíčko s ...." aj.

• organizujeme školky v přírodě, navštěvujeme Ekocentrum v Ostravě – Porubě, jezdíme na výlety

• spolupracujeme s Městskou policií, s hasiči a s obecním úřadem v Proskovicích "Vítání občánků" aj.

• každý rok připravujeme slavnostní rozloučení s předškoláky

Náhled ke článku Mateřská školka
Mateřská školka
Poslední aktualizace: 3.12.2017

Adresa MŠ a ŠJ: Buková 2, 724 00 Ostrava-Proskovice..zobrazit detail

Naše škola je zapojena v projektu „Rozvoj rovného přístupu ke vzdělávání ve městě Ostrava“, reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000212

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách projektu

Projekt je spolufinancován z Evropských strukturálních a investičních fondů (OP Výzkum, vývoj a vzdělávání), státního rozpočtu České republiky a spolufinancován z rozpočtu statutárního města Ostravy.
Statutární město Ostrava