Sdělení rodičům
Vážení rodiče,
tyto dny jsou pro všechny náročné, nečekané a nové. To platí pro děti, pro rodiče, pro školu.
Děti mají hodně času, který musí trávit doma. Nemají školu - výuku, školní řád, kamarády, aktivity.
Rodiče mají se svými dětmi doma více starostí, mnozí pracují z domu. Nemusí mít vždy kapacitu vše zvládnout - sladit povinnosti, děti i jejich domácí učení.
Učitelé mají prostor hledat možnosti učení „na dálku“, mají ale také omezené technické možnosti a nevýhodnou startovací čáru (nečekané okamžité uzavření škol). Nemají děti, bezprostřední kontakt s nimi.
Všichni se musíme přizpůsobit situaci a hledat cestičky, jak na to. Netrvat na stoprocentním stavu, nehledat viníky, ale hledat, jak najít rovnováhu a možnosti v rámci každé rodiny. Mnohé budeme opakovat, dotahovat, až budou děti ve škole. Paní učitelky na web školy vkládají podněty k domácí přípravě. Není v jejich moci zjistit, kolik toho děti zvládnou sami, kolik potřebují dopomoci od rodičů. Práce se určitě nebudou nijak hodnotit.
Co můžeme?
Zaměřit se na to, co je v naší moci (a neřešit, co v naší moci nemáme).
Můžeme bez ohledu na to, kdy škola začne, reálně zvážit svoje možnosti, náš rodinný i pracovní program a vytvořit v průběhu dne pevné body, dát mu řád - mimo jiné i prostor pro školní práci dětí, práci samostatnou i společnou. Lze procvičovat, co umí, číst, psát, přemýšlet, hrát si (škola posílá odkazy), povídat si s dětmi, kreslit, tvořit.
Můžeme průběžně spolupracovat, spolu komunikovat. Jde o naše děti, i o nás, o naši psychickou pohodu. Paní učitelky jsou pro zájemce k dispozici. Informujme se o našich možnostech (málo času, nemám tiskárnu, nevím, co s tím, chci toho pro dítě víc). Veďme také děti k tomu, že v této situaci je čas pro aktivity, které nás baví, ale taky pro řád.
Pavla Štalmachová, školní psycholog
Eva Paličková, ředitelka školy

Náhled ke článku Závazná přihláška ke vzdělávacím aktivitám od 25.5.2020
Závazná přihláška ke vzdělávacím aktivitám od 25.5.2020
Poslední aktualizace: 5.5.2020

Dobrý den, závaznou přihlášku a čestné prohlášení obdržíte od třídních učitelů také mailem.
  Náhled ke článku Úhrada školného březen, duben 2020
Úhrada školného březen, duben 2020
Poslední aktualizace: 21.4.2020

Náhled ke článku Základní informace k otevření školy od 25.5.2020