Úvod > Základní škola

Základní škola, Staroveská 62

Kdo jsme:

Základní škola s prvním stupněm (1. – 5. ročník) rodinného typu, s dobrým psychosociálním klimatem a otevřeností k žákům, učitelům i rodičům. Poloha školy v blízkosti CHKO Poodří nabízí mnoho možností k využití výuky v přírodě. Přímým kontaktem s přírodou si k ní žáci utváří kladný vztah. Propojujeme environmentální výuku s konkrétním a praktickým životem. Rozvíjíme a dodržujeme lidové tradice, zejména v rámci projektů.

Co nabízíme:

Výuku podle školního vzdělávacího programu Škola s přírodou, rodinou a tradicí

• Výuka českého jazyka analyticko-syntetickou metodou, výuka anglického jazyka od 1. ročníku, výuka matematiky podle prof. Hejného
  • Rozvoj čtenářské gramotnosti a čtenářských dovedností (čtenářské dílny, školní knihovna, metody čtením a psaním ke kritickému myšlení)
  • Využívání různých forem učení – kooperativní učení, prožitkové, učení hrou, učení se navzájem
  • Pevný řád, který dává dětem jistotu a kterého jsou spolutvůrcem (třídní pravidla)
  • Od 1. ročníku používáme ve výuce metodu CLIL
  • Zaměřujeme se na moderní metody výuky, které u dětí rozvíjí schopnosti potřebné pro uplatnění v digitálním věku – schopnosti řešit problémy, nacházet nová řešení, spolupracovat. Podporujeme sebedůvěru a samostatnost.

Environmentální výchova:

• Exkurze, terénní programy, výuka v přírodě
  • Osvojování základních dovedností při práci na školním pozemku

Spolupráce s rodiči, prevence:

• Pravidelné konzultace učitelů s rodiči a žáky
  • Preventivní programy zaměřené na klima třídy
  • Individuální přístup
  • Integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných
  • Odborná pomoc školního poradenského pracoviště (speciální pedagog, sociální pedagog, výchovný poradce, metodik prevence, proškolení učitelé pro práci s nadanými dětmi i dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami)
  • Propojování aktivit ZŠ a MŠ

Školní družina

• Pohybově rekreační, zážitkový a kreativní režim při zájmovém vzdělávání v odpoledních hodinách (tělocvična, zahrada, hřiště, louka, les, řeka)